window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Pomarańczowy clown pokazuje język. Na środku logo Miasta Movie.

Priscilla, królowa pustyni | Miasto Movie

Australijski klasyk z lat 90-tych, nagrodzony m.in. Oscarem za najlepsze kostiumy.

Opis wydarzenia:

reż. Stephan Elliott, czas 104’, 1994 r.

Film opowiada historię trzech pochodzących z Sydney bohaterów, występujących jako drag queen w musicalowym show. Akcja startuje w chwili, gdy opuszczają wielkie miasto i wyruszają swoim autokarem – tytułową Priscillą – na tournée po australijskiej prowincji. Jak nietrudno się domyśleć, po drodze wydarzy się wiele nieoczekiwanych przygód, na czele z przejazdem przez dzikie, pustynne bezdroża, ale też zmierzeniem się z nieprzyjazną, nieufną i homofobiczną społecznością małych miasteczek. Film Stephana Elliotta sprawnie łączy wątki komediowe, musicalowe i dramatyczne. Jest jednocześnie dobrą lekcją tolerancji, humanizmu i akceptacji samego siebie oraz drugiego człowieka, nie tracąc przy tym nic z rasowego kina drogi.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 16 lutego 2022, godz. 19:00.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro.

Wstęp wolny. Podczas projekcji należy mieć zakryte maseczką usta i nos. Osoby z objawami przeziębienia prosimy o pozostanie w domu.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach / pokazach filmowych czy spotkaniach.
Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:
1. pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury
2. jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:
– certyfikat szczepienia, – certyfikat o negatywnym wyniku testu – certyfikat ozdrowienia
weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym

3. udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają.
4. jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.
Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

 

Sprawdź także pozostałe pokazy w lutym

2 lutego 2022 godz.19.00 |„Dżungla” reż. Greg McLean, czas 115’, 2017 r.

9 lutego 2022 godz.19.00 | „W samym sercu morza,  reż. Ron Howard, czas 121’, 2015 r.

23 lutego 2022 godz. 19.00 | „Siekierezada”, reż. Witold Leszczyński, czas 78’, 1985 r.

 

 

Tagi:

Data

16 lutego 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top