window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Kadr z filmu. Mężczyzna w kurtce zimowej, czapce i szaliku siedzi na środku wagonu pociągu i patrzy przed siebie. Na środku logo Miasta Movie.

Siekierezada | Miasto Movie

Perła w filmografii Witolda Leszczyńskiego, jednego z mistrzów naszego kina autorskiego, reżysera m.in. takich obrazów jak „Żywot Mateusza” czy „Konopielka”. Film oparty na prozie Edwarda Stachury, będącego też współautorem scenariusza.

Opis wydarzenia:

reż. Witold Leszczyński, czas 78’, 1985 r.

Główny bohater filmu to Janek Pradera (grany przez Edwarda Żentarę), młody chłopak szukający ucieczki i zapomnienia w bieszczadzkiej dziczy. Zatrudnia się on wraz z innymi mężczyznami przy sezonowym wyrębie lasu. Ciężka praca fizyczna za dnia oraz w nocny, filozoficzne rozmowy przy ognisku z lokalnym drwalem Peresadą (Ludwik Pak) mają stanowić odtrutkę na traumę z przeszłości i egzystencjalny niepokój. Leszczyński i Stachura na przemian stawiają pytania o fundamentalną istotę i cel ludzkiego istnienia, mitologizują życiową wędrówkę w głąb duszy człowieczej, a także starają się ukazać piękno i potęgę natury w całym jej majestacie.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 23 lutego 2022, godz. 19:00.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro.

Wstęp wolny. Podczas projekcji należy mieć zakryte maseczką usta i nos. Osoby z objawami przeziębienia prosimy o pozostanie w domu.

 

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w związku z pandemią Covid-19

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach / pokazach filmowych czy spotkaniach.
Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:
1. pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury
2. jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:
– certyfikat szczepienia, – certyfikat o negatywnym wyniku testu – certyfikat ozdrowienia
weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym

3. udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają.
4. jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.
Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

 

Sprawdź także pozostałe pokazy w lutym

2 lutego 2022 godz.19.00 |„Dżungla” reż. Greg McLean, czas 115’, 2017 r.

9 lutego 2022 godz.19.00 | „W samym sercu morza,  reż. Ron Howard, czas 121’, 2015 r.

16 lutego 2022 godz. 19.00 | „Priscilla, krótlowa pustyni”, reż. Stephan Elliott, czas 104’, 1994 r.

 

Tagi:

Data

23 lutego 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top