window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z kolorowym światłem, które wydobywa się z rzutnika. Dookoła czarne tło.

Stwórz mapping na Noc Kultury, wygraj 5000 zł | konkurs

Lubelska Noc Kultury to prawdziwe święto świetlnych instalacji i pokazów w przestrzeni miejskiej. Od kilku edycji w programie pojawia się także mapping. W tym roku w czerwcu podczas festiwalu odbył się pierwszy konkurs na tego typu realizację. Wszystkie nadesłane prace zostały wyświetlone na ścianie budynku w ścisłym centrum miasta, a zwycięzca zgarnął 5000 zł. Umknęło Ci? A może zadanie wydało Ci się za trudne i teraz żałujesz? Nic straconego. Konkurs powraca!

Opis

Budowniczy Pałacu Czartoryskich w Lublinie raczej nie myśleli o tym, że ich wzniosła bryła stanie się kiedyś tłem pod szalony, a być może romantyczny pokaz mappingu. Budynek został wybudowany w stylu barokowym w drugiej połowie XVII wieku, według projektu Tylmana z Gameren. Jest to średniej wielkości gmach z wmurowanymi w fasadę krużgankami i przepięknym portykiem nad wejściem. Być może 6 czerwca 2020 w najbardziej magiczną noc w Lublinie zobaczymy tajemnicze cienie, poruszające się elementy architektury, zmiany kolorów, zapalające się rytmicznie światła w ślepych oknach – to zależy tylko od Was.

– Zapraszamy pasjonatów sztuki mediów cyfrowych do zgłaszania swoich prac w konkursie. Wszystkie zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane na pokazie podczas Nocy Kultury 2020, a autor najlepszej realizacji otrzyma nagrodę wysokości 5000 zł. Zależy nam, żeby prezentacja wiązała się z tematem przewodnim wydarzenia – hasło Nocy Kultury to miastoczułość, dlatego spójrzmy 6 czerwca 2020 na architekturę z czułością i spotkajmy się w mieście milewidzianym – zaprasza Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Jury będzie oceniało prace pod względem dopasowania do architektury, spójności estetycznej i dramatycznej całej pracy. Podczas Nocy Kultury 2019 zwycięzcą konkursu była Daria Lytvynenko, która mówi o sobie, że lubi dużo rysować, a to prowadzi do tworzenia animacji. W tym co robi najbardziej docenia zabawę i eksperyment. Poprzez zabawę pozbawia przedmiotów cech ogólnie przyjętych. Poprzez eksperyment pokazuje, że wyobraźnia nie ma granic. Lytvynenko nie ma wykształcenia artystycznego, jest samoukiem.

– Szczerze mówiąc przeraził mnie na początku ten konkurs, ale ostatecznie stwierdziłam, że potraktuję budynek jako kartkę papieru, na której można wszystko! – mówi Daria Lytvynenko.

Jej prace można zobaczyć na profilach: facebook.com/oksdaria oraz vimeo.com/dariaoks

Informacje praktyczne:

Siatka budynku: POBIERZ

Termin nadsyłania zgłoszeń przez uczestników: do 6 maja 2020 na adres: 
Warsztaty Kultury w Lublinie,
ul. Grodzka 7, 20-112 Lublin
lub adres email: info@nockultury.pl 

Rozstrzygnięcie konkursu: Noc Kultury – Jesień 2020

Miejsce projekcji / budynek konkursowy: fasada Pałacu Czartoryskich w Lublinie

Dla kogo: konkurs przeznaczony dla osób pełnoletnich, twórców indywidualnych i grup

Nagroda: 5000 zł netto

Animacja zgłoszona do konkursu powinna być dostosowana do siatki budynku udostępnionej przez Organizatora. Rozdzielczość animacji to 1200×1920 pixeli fullHD, rozszerzenie: MOV, 25f/s, kodek H264 lub dxv. Czas trwania animacji to minimum 2, a maksymalnie 20 minut, ale organizator zastrzega sobie prawo, by poprosić autora o skrócenie pracy, ze względu na dużą ilość zgłoszeń.

Konkurs z założenia skierowany jest do początkujących twórców. Przyjmujemy więc realizacje za równo 3d jak i 2d, wykonane w dowolnych programach i technikach. W kwestiach technicznych istotny jest dla nas jedynie format wyeksportowanego filmu oraz jego długość, o czym przeczytacie w regulaminie. Najważniejsze są pomysł oraz efekt, filmy będą oceniane pod względem artystycznym!

Udostępniamy różne formaty „matrycy” fasady budynku. Celem jest udzielenie wszelkich potrzebnych informacji oraz umożliwienie twórcom pracę w wybrany przez siebie sposób. Plik o nazwie „opis” wyjaśnia zastosowanie wspomnianych „matryc”.

Powodzenia!

Regulamin konkursu na mapping

Aneks do regulaminu

Data

13 marca 2020 - 06 maja 2020
Zakończone!

Czas

Cały dzień
Kategoria
Go to Top