window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na zdjęciu kadr z filmu. dwie kobiety siedzą obok siebie w autobusie lub innym środku transportu. Patrzą w okno. Na środku napis "Miasto Movie"

Wdowy | Miasto Movie

Opis

Miasto movie powraca! Wiosna w naszym cyklu miała należeć do kobiet. Niestety przez pandemię, która brutalnie pokrzyżowała plany wszystkim, w tym również kinomanom, musieliśmy zarządzić przymusową pauzę w naszych pokazach. Dziś, kiedy powoli wchodzimy już w czas letni, chcemy wrócić z tytułami zaplanowanymi na marzec oraz kwiecień i w pełni zaprezentować filmowe „Miasto kobiet” w wersji plenerowej – na naszym klimatycznym patio, w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7!

Uwaga! Seans objęty rezerwacją miejsc: https://forms.gle/WY4J2e6yM8ad1DCx5

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Historia kilku kobiet, które na pierwszy rzut oka różni wszystko – status społeczny, kolor skóry, wiek, poziom wykształcenia. To co je łączy, to zajęcie ich mężów i partnerów. Jak się bowiem okazuje mężczyźni ci są zawodowymi przestępcami i poprzez swoje działania wplączą nasze bohaterki w niebezpieczną, kryminalną intrygę. Najnowsze dzieło Steve’a McQueena w przewrotny i inteligentny sposób odwraca porządek w gatunku kina gangsterskiego czy też heist movie. To kobiety są tu na pierwszym planie, to one są główną siłą sprawczą i wokół nich koncentruje się akcja filmu. Autor pamiętnego „Głodu” po raz kolejny zaś daje dowód na to, iż jest dziś jednym z najciekawszych i najbardziej poszukujących reżyserów współczesnego kina. Jego bohaterki są silne, sprytne ale również zdecydowanie bardziej empatyczne od mężczyzn, a kiedy działają razem, nic nie jest w stanie ich zatrzymać.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Informacje praktyczne

Kiedy: 24 czerwca, środa, godz. 21.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, patio Grodzka 7
Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – wymagana rejestracja

https://forms.gle/WY4J2e6yM8ad1DCx5

Data

24 czerwca 2020
Zakończone!

Czas

21:00

Więcej informacji

Rezerwacja miejsc

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 - patio
Kategoria
Go to Top