window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Wystawa obrazów Igora Bryzka

Wystawa Spotkania z Naturą – Igor Bryzek | Sztuka Wrażliwości

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Spotkania z Naturą”. Jej autorem jest Igor Bryzek – 18-letni autystyczny artysta, który zachwyca swoim malarstwem pełnym niezwykłych form i kolorów. Jego wielkoformatowe pastele, przepełnione emocjami i twórczą ekspresją, są przykładem niezwykłej wyobraźni.

Igor jest osobą w spektrum z niepełnosprawnością intelektualną, lubi słuchać muzyki, chodzić po górach, wspina się, pływa, jeździ na rowerze, ale od najmłodszych lat jego największą pasją jest rysowanie. Od 3 lat, pod okiem Katarzyny Żaczek, tworzy w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Jego prace były wystawiane w Galerii Bielskiej BWA oraz w galerii Debiutantów na Akademii Techniczno–Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Malarstwo Igora Bryzka to świat wyobraźni, niezwykłe formy i kolory, poprzez które młody artysta wyraża swoje emocje i trudne nieraz relacje ze światem wokół. – Agata Smalcerz –historyk sztuki, kurator, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

Ulubionym tematem jego prac są motywy zwierzęce i roślinne, intensywnie wybarwione pastelami i przesycone tajemnicą. – Wiktoria Michalik, Akademia Techniczno–Humanistyczna BB.

Informacje praktyczne

Kiedy: 1–31 grudnia 2022 (od poniedziałku do piątku oraz wyłączając Święta Bożego Narodzenia), godz. 10.00–17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – korytarz
Wstęp wolny.

 Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Harmonogram wydarzeń

Data

29 grudnia 2022
Zakończone!

Czas

10:00

Lokalizacja

galeria w bramie, Warsztaty Kultury
Grodzka 7
Go to Top