Na czerwonym tle niebieskie zaciśnięte pięści w geście protestu. Napis: Projektowanie sprawiedliwości.

Projektowanie Sprawiedliwości | Patterns of Europe

ZAPISY

Opis wydarzenia

W rękach artystów i aktywistów ołówek staje się ognistym kijem, a kawałek papieru sztandarem niesionym w sprawie. Sztuka ma znaczenie, a moralność i kreatywność są ze sobą powiązane. Podczas warsztatów obejrzymy polskie i światowe przykłady plakatów aktywistów walczących o sprawiedliwość. Plakaty prowokujące do myślenia, poruszające podstawowe tematy dotyczące ludzkości i niesprawiedliwości na całym świecie. Przeanalizujemy ich przekaz, formę i cel. Nigdy nie wątp, że mała grupa rozważnych i zaangażowanych obywateli może zmienić świat. 

Prowadząca: Ewa Solarz – z wykształcenia historyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktorka naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego designu w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzuje książki dla dzieci.

Informacje praktyczne

Kiedy: 27 listopada 2022, godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dla dziewczyn i kobiet w wieku 13–24 lata wraz z przyjaciółkami
Zapisy: przez formularz online. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedsięwzięcie zrealizowane przy wsparciu UNHCR. Za treści i opinie wyrażone podczas wydarzenia odpowiadają organizatorzy, nie stanowią one odzwierciedlenia przekonań UNHCR

Harmonogram warsztatów

26 listopada 2022 Silne kobiety, wyjątkowe artystki
27 listopada 2022Projektowanie Sprawiedliwości 

 

Data

27 listopada 2022
Zakończone!

Czas

11:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro