Na pomarańczowym tle okładka książki "Wszyscy świętują".

Wszyscy świętują | Spotkanie rodzinne

ZAPISY

Opis wydarzenia:

W niedzielę 27 marca zapraszamy na warsztaty plastyczne z ilustratorkami Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak, w nawiązaniu do książki autorstwa Joanny Rzyskiej „Wszyscy świętują”.

Codziennie w jakimś miejscu na Ziemi dzieje się coś wyjątkowego: ludzie zakładają barwne stroje, gromadzą się, siadają razem do stołu, czasami tańczą. Domy są przygotowywane do świąt: sprzątane i ozdabiane. W takich miejscach bez wątpienia warto zatrzymać się choćby na jedną noc, jeśli nie na dłużej.

„Wszyscy świętują” – wszędzie, bez wyjątku. Czasem podobnie do nas, czasem zupełnie inaczej. Pełna ciekawostek i bogato ilustrowanych rozkładówek książka pozwoli wam odbyć wędrówkę dookoła świata tropem najciekawszych i najbardziej oryginalnych festiwali i tradycji świątecznych, poznać ich historię, związane z nimi zwyczaje i wierzenia.

Spakujcie więc do walizki ciekawość, otwarty umysł i życzliwość – i wybierzcie się w całoroczną podróż dookoła świata, by świętować z innymi ludźmi to, co dla nich ważne.

Podczas spotkania możliwy będzie zakup książek w promocyjnej cenie oraz otrzymanie autografów od ilustratorek.

O autorkach książki:

Joanna Rzyska – absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumaczka, pedagog, założycielka przedszkola i szkoły francuskiej Trampoline w Warszawie. Przez piętnaście lat współtworzyła Wydawnictwo Dwie Siostry. Z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka polskiego folkloru, a także działaczka na rzecz propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, wolontariuszka Fundacji Powszechnego Czytania.

Agata Dudek i Małgorzata Nowak (Acapulco Studio) – od 9 lat współtworzą Acapulco Studio. Obie są absolwentkami Wydziału Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoim dorobku mają opracowania graficzne książek, plakatów, projekty tekstyliów i murali. Współpracują z wydawnictwami w kraju i za granicą oraz realizują projekty autorskie a także warsztaty. Za swoje prace były wielokrotnie nagradzane.

O książce:

Wszyscy świętują

Tekst: Joanna Rzyska

Ilustracje: Agata Dudek, Małgorzata Nowak (Acapulco Studio)

Wydawnictwo: Druganoga

 

Informacje praktyczne:

Kiedy: 27 marca 2022 (sobota), godz. 12.00-13.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Dla kogo: dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich Rodziców/Dziadków/Opiekunów

Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl

Spotkanie odbywa się w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe / Wzory Europy.

Informacje o bezpieczeństwie:  zakładka bezpieczństwo

Sprawdź także

26 marca | Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc

 

Data

27 marca 2022
Zakończone!

Czas

12:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro