#ZnajdźRzemieślnika

Rok 2020 przyniósł nam wszystkim wiele nieoczekiwanych zmian oraz wyzwań. Akcja promocyjna odbywająca się pod hasłem #ZnajdźRzemieślnika jest próbą odpowiedzi na sytuację, w której ze względu na pandemię znaleźli się artyści ludowi. Ma ona zachęcić odbiorców do kontaktu z twórcami tradycyjnymi także poza czasem odbywającego się raz do roku Jarmarku Jagiellońskiego.

Wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas takich wydarzeń jak nasz festiwal. Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących nas wyrobów – to wszystko ze względu na pandemię zostało znacznie ograniczone. Akcja #ZnajdźRzemieślnika zachęca do pozostania w kontakcie z twórcami ludowymi i wspierania ich swoimi zamówieniami. By ułatwić nawiązanie lub podtrzymanie tej łączności podjęliśmy kilka działań. Udostępniamy na naszych stronach internetowych dane kontaktowe do rzemieślników, którzy wyrażą na to zgodę. Stworzyliśmy i wciąż uzupełniamy mapę, na której można odnaleźć twórców, którzy dotychczas wzięli udział w Jarmarku Jagiellońskim. Publikujemy także wpisy promujące poszczególnych rzemieślników oraz zapoznające widzów festiwalu z dziedzinami sztuki ludowej, w których działają zapraszani przez nas artyści. Uzupełnieniem akcji są także materiały skierowane do samych twórców, jak np. „Twórz i fotografuj – kilka słów o fotografii produktowej dla rzemieślników tradycyjnych” Ignacego Tokarczyka.

GDZIE: Strona www i profil Jarmarku Jagiellońskiego na Facebooku.
KIEDY: cały rok

Zdjęcie przedstawia twórczynię ludową w ujęciu portretowym. Rękoma opiera się o blat stoiska, na którym wyeksponowane są wyroby tradycyjne.

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu