Warsztaty Kultury

Jesteśmy sercem i umysłem wszelakich otwartych i nieszablonowych wydarzeń kulturalnych w Lublinie.

Propagujemy praktykę „kultury czynnej”. Prowadzimy długofalowe programy rozwoju, oparte na wspólnocie lubelskich operatorów i odbiorców kultury, działających razem i wspierających się wzajemnie. Tworzymy wydarzenia kulturalne, które są: nowoczesne, interaktywne, interdyscyplinarne i innowacyjne.

Współpracujemy z instytucjami i artystami z całego kraju a także ze świata. Wypracowaliśmy wysoce efektywne w obszarze kultury metody edukacji, zarządzania i animacji. W centrum naszego zainteresowania leży także użycie nowych technologii dla edukacji kulturalnej i promocji dziedzictwa kulturowego.

Organizujemy także cztery największe wydarzenia kulturalne – festiwale w Lublinie: Noc Kultury, Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Re:tradycję – Jarmark Jagielloński. Wszystkie zakorzenione w historii i tradycjach Lublina, wpisują się w miejską przestrzeń oraz aktywizują lokalną społeczność.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept
Patio kamienicy, w której siedzibę mają Warsztaty Kultury. Na patio, pośród zieleni rozstawione są stoły, przy których odbywają się warsztaty

Projekty
Warsztatów Kultury

Przeczytaj co robimy w ciągu roku – raporty z naszej działalności
oraz badania dotyczące kultury i miasta

Nasze nagrody
i osiągnięcia

Chcesz poznać historię
Warsztatów Kultury?

Projekty Warsztatów
Kultury

Przeczytaj co robimy w ciągu roku – raporty z naszej działalności
oraz badania dotyczące kultury i miasta

Nasze nagrody
i osiągnięcia

Chcesz poznać historię Warsztatów Kultury?