Kadr z filmu. Na zdjęciu bohater w mundurze i słuchawką z mikrofonem. Na środku napis Miasto Movie. Wokół napisu widać drobne elementy graficzne przypominające bloki z gry tetris.

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na bezpłatne seanse filmowe. W każdą środę o godzinie 19.00 na Grodzkiej 5a odbywają się spotkania z cyklu Miasto movie. W marcu tematem przewodnim będą emocje.

Cykl #31 /// Miasto emocji

Wiosenna odsłona Miasto movie skupi się na kinie związanym z szerokim wachlarzem ludzkich emocji. Radość, smutek, strach, gniew, miłość, nienawiść – te oraz szereg innych stanów emocjonalnych rządzą i sterują poczynaniami filmowych bohaterów. Stanowią też nierzadko impuls oraz motywację do działania dla twórców kina. Bez poczucia smutku i żalu nie powstałyby zapewne takie dzieła jak choćby „Pianista”, „Lista Schindlera” czy też znakomita „Aida”. Wielka miłość Quentina Tarantino do niskobudżetowych filmów kung-fu czy spaghetti westernów dała światu „Kill Billa” oraz “Django”. Na fundamentach afirmacji życia oraz empatii budowali swoje kino m.in. Agnès Varda, Ken Loach, Richard Attenborough czy Federico Fellini. Podobne przykłady w historii kinematografii można mnożyć. Wiosna, kojarząca się z rozkwitem i uwolnieniem budzących się do życia uczuć, to dobry moment, żeby sięgnąć po tego rodzaju filmy.

Program na marzec 2022:

2 marca 2022, godz. 19.00 – „Winni”, reż. Gustav Möller, czas 85’, 2018 r.

9 marca 2022, godz. 19.00 – „Choleryk z Brooklynu”, reż. Phil Alden Robinson, czas 83‘, 2014 r.

16 marca 2022, godz. 19.00 – „Aida”, reż. Jasmila Žbanić, czas 104’, 2020 r.

23 marca 2022, godz. 19.00 – „Ból i blask”, reż. Pedro Almodóvar, czas 113’, 2019 r.

30 marca 2022, godz. 19.00 – „Na rauszu”, reż. Thomas Vinterberg, czas 115’, 2020 r.

Zasady bezpieczeństwa:

Drodzy uczestnicy, zapewne słyszeliście o aktualnych zmianach w przepisach dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych podczas pandemii COVID-19 i chcielibyście wiedzieć jak to wpłynie na Wasz udział w naszych koncertach/pokazach filmowych czy spotkaniach.

Zapraszamy absolutnie WSZYSTKICH do udziału w naszym wydarzeniu w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób:

  1. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki, której noszenie będzie wymagane na terenie Warsztatów Kultury;
  2. Jeśli posiadasz Unijny Certyfikat COVID tj. jeden z następujących dokumentów umożliwiających niewliczanie Cię w ustanowione limity widzów tj.:

– certyfikat szczepienia,

– certyfikat o negatywnym wyniku testu,

– certyfikat ozdrowienia,

weź go ze sobą i pokaż obsłudze przy wejściu do sali. Osoby z takim zaświadczeniem wchodzą bez limitu związanego z bezpieczeństwem covidowym;

  1. Udział w wydarzeniu mogą wziąć także osoby, które nie posiadają żadnego z powyższych certyfikatów, natomiast może zdarzyć się sytuacja, kiedy osiągniemy limit i dlatego warto przyjść wcześniej. Nowe przepisy pozwalają nam wpuścić do siedziby określoną liczbę osób, które zaświadczenia o szczepieniu nie posiadają;
  2. Jeśli masz objawy przeziębienia, zostań w domu.

Prosimy o wyrozumiałość i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nowe obostrzenia nie wpłynęły negatywnie na odbiór kultury 🙂

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.