Warsztat medialabowy

Projekt, w ramach którego w formule warsztatowej uczymy się wykorzystania nowych technologii w kulturze, sztuce i edukacji. Tematyka warsztatów jest bardzo różnorodna: od druku 3D, przez elektronikę, po działania związane z dźwiękiem.

 

Misją Warsztatu Medialabowego jest stworzenie przestrzeni do spotkania sztuki, technologii i nowych mediów. Przestrzeni dla artystów i osób zainteresowanych wykorzystaniem i łączeniem różnych technik w pracy artystycznej. Warsztat Medialabowy to rodzaj pracowni, w której wykorzystując nowoczesny sprzęt i pracując w formule warsztatowej możemy przekuć swoje pomysły i projekty w konkretne, namacalne rzeczy, korzystając przy tym z pomocy oraz rad ekspertów i innych użytkowników.
Naszą ideą jest umożliwienie spotkania osób z różnym doświadczeniem i zainteresowaniami. Stworzenie laboratoryjnej płaszczyzny dla twórczych eksperymentów. Umożliwienie testowania swoich pomysłów artystycznych i tworzenia ich prototypów.

W ramach Warsztatu Medialabowego prowadzimy również program Medialnych Wolontariuszy Festiwalowych, a także oferujemy wynajem sprzętu fotograficznego.

W terminie 01.11.2019-31.10.2021 realizujemy także 2-letni międzynarodowy projekt „FABLABs – nowe technologie w edukacji dorosłych”, dofinansowany ze środków programu Erasmus+.

GDZIE: sala medialabowa Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a

KIEDY: cyklicznie, średnio raz w miesiącu

WSTĘP: warsztaty zwykle są bezpłatne, obowiązują zapisy

Warsztat medialabowy

W najbliższych dniach

Minione wydarzenia

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu