Ilustracja. Graficznie przedstawiony regał ma dorysowane łapy, ogon i idzie. Napis "Projekt regał 5". 16-31 stycznia 2023. warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7. Logo Warsztatów Kultury

W styczniu zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie! W dniach 16–31 stycznia w Warsztatach Kultury w Lublinie przy ulicy Grodzkiej 7 będzie realizowany projekt „Regał”, który jest rodzajem wystawy objazdowej połączonej ze spotkaniami i warsztatami.

O wydarzeniu

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie związane z promowaniem książki autorskiej, czytelnictwa i ilustracji. „Regał” odwiedził kilkanaście różnych bibliotek i galerii w całej Polsce. Pokazał czytelnikom ponad 100 wyjątkowych, niewydanych książek autorskich!

Książki prezentowane w ramach wydarzenia to wypożyczone na czas wystawy i warsztatów dzieła artystów, które nie ujrzały półek księgarń i być może nie ujrzą ich wcale. Książki autorskie – przepiękne, zabawne, o głębokiej treści, nietuzinkowym wykonaniu, osobiste – wreszcie mają swoją szansę! Udział w wydarzeniu to niespotykana okazja do kontaktu z wcześniej niepublikowanymi, niepowtarzalnymi tekstami literackimi, możliwość spotkania autorów oraz duża dawka inspiracji dla twórczości własnej.

Kiedy: 16.01–31.01.2023 (z wyłączeniem weekendów) w godz. 9.00–16.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala 204 – II piętro
Dla kogo: dla dzieci od 5 lat, młodzieży i dorosłych
Wstęp wolny


SPRAWDŹ TAKŻE

Przejrzałem cię! | Warsztaty w ramach wystawy Regał

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z Mają Michalską, podczas których każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć własną transparentną książeczkę. Wraz z prowadzącą będziemy budować nasze opowieści tak, by po nałożeniu na siebie poszczególnych stron stworzyły one jednowarstwową ilustrację.
Prowadząca: Maja Michalska – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie obecnie pełni rolę asystentki w II Pracowni Grafiki – Grafiki Cyfrowej i Serigrafii. Laureatka nagrody Grand Prix 2019 w kategorii artystycznej na najlepszy dyplom na UAP w 2019 roku, w konkursie im. Marii Dokowicz. Porusza się w obszarze grafiki, książki artystycznej, powieści graficznej, tkaniny artystycznej.
Kiedy: 20 stycznia 2023, godz. 9.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci 6–14 lat
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

REGULAMIN


Tajemnice starych fotografii

Zapraszamy na warsztaty z Antoniną Kieliszewską, podczas których będziemy wytężać wyobraźnię i spróbujemy nakreślić możliwe historie ukryte na starych zdjęciach. Jako inspiracja do działań posłuży nam autorska książeczka pt. „Fotografia” będąca częścią Projektu Regał.
Kim mogli być ludzie na zdjęciach? Co lubili, czego nie lubili robić, jakie mieli marzenia, jakie przygody? Może ta pani przed chwilą wróciła z niebezpiecznej górskiej wyprawy, a ten starszy pan na ławeczce jest nauczycielem matematyki i kolekcjonerem porcelanowych piesków? Nie ma tutaj dobrych ani złych odpowiedzi. Będziemy tworzyć historie bardzo zwyczajne, ale też zupełnie niestworzone. Bo skoro nie możemy zapytać naszych bohaterów jak było naprawdę, to ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.
Kiedy: 26 stycznia 2023, godz. 10.00–12.30
Gdzie: 
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo:
 dla dzieci 7–10 lat
Zapisy:
 przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.